top of page
11.jpeg

O NÁS

old pic botel racek.jpeg

O nás

Botel Racek byl postaven koncem 60. let 20. století v mělnické loděnici jako první ze tří plovoucích hotelů v Praze.

Od roku 1969 je zakotven na pravém vltavském břehu kousek od Vyšehradské skály.

Ocelová konstrukce lodi sestává ze tří palub. Ke břehu je loď připevněna 8 lany a lze na ní vstoupit jedním ze tří můstků.

Loď nikdy nikam neplula, dokonce i při povodních v letech 2002 a 2013 zůstala loď bezpečně na svém místě.

old pic botel racek2.jpeg
Documento_2022-08-26_132039.jpeg

V roce 2022 byl botel Racek kompletně zrekonstruován a zrenovovaný. Má pověst jedinečného a oblíbené turistické ubytování nedaleko centra Prahy. Nabízíme příjemné ubytování v nově vybavených kajutách s krásným výhledem na Prahu a blízkost Vltavy na dotek.

Botel Racek je perfektním místem pro páry a rodiny, které hledají klid a opětovné spojení s přírodou. Díky své exkluzivní poloze je to skrytý klenot – blízko centra města a přírody ve stejnou dobu. Tato zelená oáza je oblíbeným místem pro hnízdění kachen a labutí.

V případě, že chcete zažít noční život a dobrodružství, blízkost Žlutých Lázní vám umožní vychutnat si různé pouliční jídlo, občerstvení a atrakce.

Nejbližší tramvajová zastávka je vzdálená pouhých 300 m a umožňuje vám se dostat na významnější a oblíbené památky historické Prahy jako je Václavské náměstí, Staré Město náměstí, Karlův most nebo Královská míle během 10 až 15 minut.

bottom of page